Implantacje wszczepów sródkostnych w trybie natychmiastowym i odroczonym z jednoczasowymi zabiegami regeneracyjnymi z zakresie tkanki kostnej 4
Booked Event!
Stomatologia

Implantacje wszczepów sródkostnych w trybie natychmiastowym i odroczonym z jednoczasowymi zabiegami regeneracyjnymi z zakresie tkanki kostnej

Celem szkolenia jest przedstawienie technik implantacji wszczepów  w trybie natychmiastowym oraz odroczonym wraz z zabiegami sterowanej regeneracji struktur kostnych oraz implantacji w odcinkach bocznych z zanikłymi wyrostkami zębodołowymi.

Szkolenie będzie podzielone na część teoretyczną, podczas której zostaną omówione wskazania, przeciwskazania oraz aspekty kliniczne dotyczące poszczególnych zabiegów będących przedmiotem ćwiczeń w części praktycznej.

Ponadto zostanie przedstawione zastosowanie różnych rodzajów wszczepów (cylindryczne i stożkowe) w zależności od wskazań klinicznych oraz jakości tkanki kostnej. W części dotyczącej implantacji w odcinkach bocznych szczęki przedstawione będą procedury zabiegów podnoszenia dna zachyłków zębodołowych zatok szczękowych z uwzględnieniem implantacji równoczesnej i w postepowaniu etapowym.

Część praktyczna będzie obejmować:

  • Zabiegi implantacji natychmiastowej w strefie estetycznej oraz w bocznych odcinkach szczęki i żuchwy
  • Metody zachowania wyrostka zębodołowego („socket preservation”) w zależności od stopnia zaniku blaszki przedsionkowej
  • Implantacja z jednoczasowymi zabiegami sterowanej regeneracji kości
  • Zabiegi augmentacji kości wyrostka zębodołowego metodą namiotową oraz „sausage techique” modo Urban
  • Zabiegi sinus lift.

Każdy zabieg, jako procedura pokazowa, będzie przeprowadzony najpierw przez prowadzącego, następnie uczestnicy będą wykonywać zabiegi samodzielnie.

 

Dzień 1 - piątek 27 listopada 2020

Rejestracja uczestników

Sesja teoretyczna – omówienie technik zabiegowych

Kolacja

Hotel Edison, ul. Wypoczynkowa 60, 62-081 Przeźmierowo

Dzień 2, sobota 28 listopada 2020

Wprowadzenie do części klinicznej. Omówienie zasad pracy na cadaverach

Sesja warsztatowa cz.1

Implantacja natychmiastowa

Przerwa kawowa

Sesja warsztatowa cz.2

Socket preservation

Lunch

Sesja warsztatowa cz.3

Zabiegi sterowanej regeneracji kości z implantacją

Przerwa kawowa

Sesja warsztatowa cz. 4

Zabiegi sinus lift

Podsumowanie. Dyskusja. Wręczenie certyfikatów.

 

Implantacje wszczepów sródkostnych w trybie natychmiastowym i odroczonym z jednoczasowymi zabiegami regeneracyjnymi z zakresie tkanki kostnej 5

dr hab. n. med. Piotr Majewski

Absolwent Wydziału Lekarskiego Oddziału Stomatologii Collegium Medicum Uniwers...
Czytaj wiecej

 

Dane do faktury

 

Opłata za uczestnictwo: 6500 zł*

Przy każdym preparacie głowy ludzkiej pracuje dwóch lekarzy. Urządzenia chirurgiczne: fizjodyspenser Implantmed (jedno urządzenie na parę) oraz Piezomed (jedno urządzenie na dwie pary) udostępnia uczestnikom firma W&H.

Szkolenie składa się z części teoretycznej - przeprowadzanej w sali konferencyjnej hotelu Edison (1 dzień) - oraz ćwiczeń praktycznych na cadaverach w POZNAŃ LAB Instytut Medycyny Praktycznej (2 dzień).

*W cenę szkolenia wliczona jest kolacja w restauracji Lumière w hotelu Edison

Istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie ze środków unijnych do 80% kosztu uczestnictwa, w zależności od województwa. Osoby zainteresowane uzyskaniem dofinansowania zapraszamy do pobrania instrukcji opisującej krok po korku jak ubiegać się o dofinansowanie. 

POBIERZ INSTRUKCJĘ

W razie pytań pozostajemy do dyspozycji

DOFINANSOWANIA: Karina Chomicz, tel. 787 536 888

Implantacje wszczepów sródkostnych w trybie natychmiastowym i odroczonym z jednoczasowymi zabiegami regeneracyjnymi z zakresie tkanki kostnej 6

Go to Top