Szkolenia ginekologiczne

Zapraszamy Państwa na wyjątkowe szkolenie laparoskopowe „Praktyczna anatomia ginekologiczno-onkologiczna” dedykowane lekarzom ginekologom i chirurgom onkologom, które prowadzi wybitny specjalista w tej dziedzinie - prof. Andrzej Malinowski wraz z zespołem.

Wyjątkowość naszego kursu, na tle szerokiej oferty edukacyjnej dla ginekologów, polega na rozbudowanej i najbardziej zaawansowanej części praktycznej, która prowadzona jest na preparatach anatomicznych nieutrwalonych ludzkich torsów.

Szkolenia ginekologiczne 9
Szkolenia ginekologiczne 10
Szkolenia ginekologiczne 11
Szkolenia ginekologiczne 12
Szkolenia ginekologiczne 13
Szkolenia ginekologiczne 14
Szkolenia ginekologiczne 15
Szkolenia ginekologiczne 16
08
01
02
04
03
05
06
07
previous arrow
next arrow
08
01
02
04
03
05
06
07
previous arrow
next arrow

Ludzkie preparaty nieutrwalone (tzw. cadavery) są najbardziej zaawansowaną formą edukacji medycznej. Poza brakiem ukrwienia preparat jest niemal identyczny z żywą tkanką pacjenta. Każdy lekarz ma możliwość nie tylko rewizji swojej wiedzy anatomicznej, ale może samodzielnie, pod okiem doświadczonego specjalisty, przećwiczyć wybraną technikę operacyjną unikając ogromnego stresu i poczucia odpowiedzialności, które towarzyszą zabiegom wykonywanym po raz pierwszy na żywym pacjencie.

Uczestnicy kursów pracują w warunkach sali operacyjnej na preparatach ludzkich torsów przebadanych pod kątem HIV, HBV, HCV i Syphilis z użyciem laparoskopów oraz oryginalnego sprzętu i narzędzi chirurgicznych, których na co dzień używają na sali operacyjnej.

Szkolenie składa się z części teoretycznej oraz ćwiczeń praktycznych, a przy każdym preparacie ludzkiego torsu pracuje trzech lekarzy. Jest to dla Państwa unikatowa okazja, aby zdobyć, bądź utrwalić wiedzę dotyczącą anatomii i technik operacyjnych stosowanych podczas zabiegów ginekologicznych z wykorzystaniem sprzętu laparoskopowego.

Będąc uczestnikami naszego kursu będą mieli Państwo okazję do pogłębienia i usystematyzowania wiedzy dotyczącej anatomii ginekologicznej m. in. identyfikacji moczowodów, fałdów więzadeł krzyżowo-macicznych i nerwów podbrzusznych, a także anatomii przestrzeni pozaotrzewnowej po przecięciu więzadła obłego.

Ćwiczenia umożliwiają Państwu samodzielne wykonanie takich zabiegów jak: usunięcie węzłów chłonnych miednicowych, wycięcie wyrostka robaczkowego, przygotowanie do operacji sposobem Burcha, leczenie defektu bocznego cystocoele i wiele innych.

POZNAŃ LAB Instytut Medycyny Praktycznej jest zarejestrowany w Wielkopolskiej Izbie Lekarskiej jako podmiot prowadzący kształcenie podyplomowe lekarzy i lekarzy dentystów i jest upoważniony do przyznawania punktów edukacyjnych.

Uroginekologia w praktyce 2
Expired!
Booked Event!
Ginekologia i urologia

Uroginekologia w praktyce

Chirurgia laparoskopowa nerek 4
Expired!
Booked Event!
Ginekologia i urologia

Chirurgia laparoskopowa nerek

Praktyczna anatomia ginekologiczno-onkologiczna w laparoskopii 6
Booked Event!
Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna w znieczuleniu miejscowym 8
Expired!
Booked Event!
Ginekologia i urologia

Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna w znieczuleniu miejscowym

W tym momencie nie ma szkoleń z wybranej kategorii. Zapisz się do listy oczekujących, powiadomimy Cię, gdy pojawią się nowe szkolenia