Szkolenia ginekologiczne

Zapraszamy Państwa na wyjątkowe szkolenie laparoskopowe „Praktyczna anatomia ginekologiczno-onkologiczna” dedykowane lekarzom ginekologom i chirurgom onkologom, które prowadzi wybitny specjalista w tej dziedzinie - prof. Andrzej Malinowski wraz z zespołem.

Wyjątkowość naszego kursu, na tle szerokiej oferty edukacyjnej dla ginekologów, polega na rozbudowanej i najbardziej zaawansowanej części praktycznej, która prowadzona jest na preparatach anatomicznych nieutrwalonych ludzkich torsów.

  • Szkolenia ginekologiczne 2
  • Szkolenia ginekologiczne 3
  • Szkolenia ginekologiczne 4
  • Szkolenia ginekologiczne 5
  • Szkolenia ginekologiczne 6
  • Szkolenia ginekologiczne 7
  • Szkolenia ginekologiczne 8
  • Szkolenia ginekologiczne 9
  • Szkolenia ginekologiczne 10

Ludzkie preparaty nieutrwalone (tzw. cadavery) są najbardziej zaawansowaną formą edukacji medycznej. Poza brakiem ukrwienia preparat jest niemal identyczny z żywą tkanką pacjenta. Każdy lekarz ma możliwość nie tylko rewizji swojej wiedzy anatomicznej, ale może samodzielnie, pod okiem doświadczonego specjalisty, przećwiczyć wybraną technikę operacyjną unikając ogromnego stresu i poczucia odpowiedzialności, które towarzyszą zabiegom wykonywanym po raz pierwszy na żywym pacjencie.

Uczestnicy kursów pracują w warunkach sali operacyjnej na preparatach ludzkich torsów przebadanych pod kątem HIV, HBV, HCV i Syphilis z użyciem laparoskopów oraz oryginalnego sprzętu i narzędzi chirurgicznych, których na co dzień używają na sali operacyjnej.

Szkolenie składa się z części teoretycznej oraz ćwiczeń praktycznych, a przy każdym preparacie ludzkiego torsu pracuje trzech lekarzy. Jest to dla Państwa unikatowa okazja, aby zdobyć, bądź utrwalić wiedzę dotyczącą anatomii i technik operacyjnych stosowanych podczas zabiegów ginekologicznych z wykorzystaniem sprzętu laparoskopowego.

Będąc uczestnikami naszego kursu będą mieli Państwo okazję do pogłębienia i usystematyzowania wiedzy dotyczącej anatomii ginekologicznej m. in. identyfikacji moczowodów, fałdów więzadeł krzyżowo-macicznych i nerwów podbrzusznych, a także anatomii przestrzeni pozaotrzewnowej po przecięciu więzadła obłego.

Ćwiczenia umożliwiają Państwu samodzielne wykonanie takich zabiegów jak: usunięcie węzłów chłonnych miednicowych, wycięcie wyrostka robaczkowego, przygotowanie do operacji sposobem Burcha, leczenie defektu bocznego cystocoele i wiele innych.

POZNAŃ LAB Instytut Medycyny Praktycznej jest zarejestrowany w Wielkopolskiej Izbie Lekarskiej jako podmiot prowadzący kształcenie podyplomowe lekarzy i lekarzy dentystów i jest upoważniony do przyznawania punktów edukacyjnych.

Sty 2020
Sty 14

Praktyczna anatomia ginekologiczno-onkologiczna w laparoskopii

Warsztaty praktyczne na nieutrwalonych preparatach ludzkich. Partnerem medycznym kursu jest firma STORZ. Agenda Prowadzący Rejestracja Informacje Mapa   Rejestracja uczestników. Kawa....