Szkolenia ortopedyczne

Zapraszamy Państwa na wyjątkowe szkolenia praktyczne dedykowane ortopedii i traumatologii, które prowadzą znani specjaliści i praktycy w wybranych dziedzinach.

Oferujemy kursy w obrębie chirurgii kończyny górnej i dolnej, miednicy oraz kręgosłupa z różnorodnych technik operacyjnych, jak np. diagnostyki USG, iniekcji dostawowych, artroskopii stawów, endoprotezoplastyki, zespalania złamań, rekonstrukcji naczyń i nerwów oraz zastosowania technik płatowych.

  • Szkolenia ortopedyczne 19
  • Szkolenia ortopedyczne 20
  • Szkolenia ortopedyczne 21
  • Szkolenia ortopedyczne 22
  • Szkolenia ortopedyczne 23
  • Szkolenia ortopedyczne 24
  • Szkolenia ortopedyczne 25
  • Szkolenia ortopedyczne 26
  • Szkolenia ortopedyczne 27

Wyjątkowość naszych kursów, na tle szerokiej oferty edukacyjnej dla lekarzy ortopedów, polega na rozbudowanej i najbardziej zaawansowanej części praktycznej, która prowadzona jest na preparatach anatomicznych nieutrwalonych dolnych i górnych kończyn ludzkich oraz ludzkich torsów.

Ludzkie preparaty nieutrwalone są najbardziej zaawansowaną formą edukacji medycznej. Poza brakiem ukrwienia preparat jest niemal identyczny z żywą tkanką pacjenta. Każdy lekarz ma możliwość nie tylko rewizji swojej wiedzy anatomicznej, ale może wielokrotnie przećwiczyć wybraną technikę operacyjną unikając ogromnego stresu i poczucia odpowiedzialności, które towarzyszą zabiegom wykonywanym samodzielnie po raz pierwszy na żywym pacjencie.

Uczestnicy kursów pracują samodzielnie w warunkach sali operacyjnej na preparatach kończyn ludzkich i torsów przebadanych pod kątem HIV, HBV, HCV i Syphilis, z użyciem oryginalnego sprzętu i narzędzi chirurgicznych, których na co dzień używają na sali operacyjnej.

Szkolenia składają się z części teoretycznej oraz ćwiczeń praktycznych, a przy każdym preparacie pracuje zwykle dwóch lub trzech lekarzy. Jest to dla Państwa unikatowa okazja, aby zdobyć, bądź utrwalić wiedzę dotyczącą poszczególnych dziedzin ortopedii oraz zweryfikować swoją wiedzę anatomiczną i dotychczasowe techniki chirurgiczne.

Szkolenia z zakresu ortopedii i traumatologii prowadzone są przez wybitnych specjalistów - praktyków. Wśród naszych wykładowców znajdziecie Państwo między innymi prof. dr hab. n. med. Marka Napiontka, prof. dr hab. Jacka Kowalczewskiego, dr hab. n. med. Łukasza Kołodzieja, dr hab. n. med. Przemysława Lubiatowskiego, dr hab. n. med. Tomasza Piontka, dr hab. n. med. Bogusława Sadlika.

POZNAŃ LAB Instytut Medycyny Praktycznej jest zarejestrowany w Wielkopolskiej Izbie Lekarskiej jako podmiot prowadzący kształcenie podyplomowe lekarzy i lekarzy dentystów i jest upoważniony do przyznawania punktów edukacyjnych.

Endoprotezoplastyka pierwotna stawu kolanowego 2
Booked Event!
Ortopedia i Traumatologia

Endoprotezoplastyka pierwotna stawu kolanowego

KURS PFAS - stopa końsko-szpotawa/stopa wydrążona 6
Booked Event!
Ortopedia i Traumatologia

KURS PFAS – stopa końsko-szpotawa/stopa wydrążona

Ostra ręka moduł I 8
Booked Event!
Ortopedia i Traumatologia

Ostra ręka moduł I

Ostra ręka moduł II 10
Booked Event!
Ortopedia i Traumatologia

Ostra ręka moduł II

Leczenie operacyjne uszkodzeń łąkotki - Szczeciński Kurs Cadaverowy 12
Booked Event!
Artroskopia i techniki ratujące staw biodrowy 14
Booked Event!
Ortopedia i Traumatologia

Artroskopia i techniki ratujące staw biodrowy

Pierwotna endoprotezoplastyka stawu biodrowego - dobór trzpieni, panewek, wskazania 16
Booked Event!