Szkolenia ortopedyczne

Zapraszamy Państwa na wyjątkowe szkolenia praktyczne dedykowane ortopedii i traumatologii, które prowadzą znani specjaliści i praktycy w wybranych dziedzinach.

Oferujemy kursy w obrębie chirurgii kończyny górnej i dolnej, miednicy oraz kręgosłupa z różnorodnych technik operacyjnych, jak np. diagnostyki USG, iniekcji dostawowych, artroskopii stawów, endoprotezoplastyki, zespalania złamań, rekonstrukcji naczyń i nerwów oraz zastosowania technik płatowych.

  • Szkolenia ortopedyczne 6
  • Szkolenia ortopedyczne 7
  • Szkolenia ortopedyczne 8
  • Szkolenia ortopedyczne 9
  • Szkolenia ortopedyczne 10
  • Szkolenia ortopedyczne 11
  • Szkolenia ortopedyczne 12
  • Szkolenia ortopedyczne 13
  • Szkolenia ortopedyczne 14

Wyjątkowość naszych kursów, na tle szerokiej oferty edukacyjnej dla lekarzy ortopedów, polega na rozbudowanej i najbardziej zaawansowanej części praktycznej, która prowadzona jest na preparatach anatomicznych nieutrwalonych dolnych i górnych kończyn ludzkich oraz ludzkich torsów.

Ludzkie preparaty nieutrwalone są najbardziej zaawansowaną formą edukacji medycznej. Poza brakiem ukrwienia preparat jest niemal identyczny z żywą tkanką pacjenta. Każdy lekarz ma możliwość nie tylko rewizji swojej wiedzy anatomicznej, ale może wielokrotnie przećwiczyć wybraną technikę operacyjną unikając ogromnego stresu i poczucia odpowiedzialności, które towarzyszą zabiegom wykonywanym samodzielnie po raz pierwszy na żywym pacjencie.

Uczestnicy kursów pracują samodzielnie w warunkach sali operacyjnej na preparatach kończyn ludzkich i torsów przebadanych pod kątem HIV, HBV, HCV i Syphilis, z użyciem oryginalnego sprzętu i narzędzi chirurgicznych, których na co dzień używają na sali operacyjnej.

Szkolenia składają się z części teoretycznej oraz ćwiczeń praktycznych, a przy każdym preparacie pracuje zwykle dwóch lub trzech lekarzy. Jest to dla Państwa unikatowa okazja, aby zdobyć, bądź utrwalić wiedzę dotyczącą poszczególnych dziedzin ortopedii oraz zweryfikować swoją wiedzę anatomiczną i dotychczasowe techniki chirurgiczne.

Szkolenia z zakresu ortopedii i traumatologii prowadzone są przez wybitnych specjalistów - praktyków. Wśród naszych wykładowców znajdziecie Państwo między innymi prof. dr hab. n. med. Marka Napiontka, prof. dr hab. Jacka Kowalczewskiego, dr hab. n. med. Łukasza Kołodzieja, dr hab. n. med. Przemysława Lubiatowskiego, dr hab. n. med. Tomasza Piontka, dr hab. n. med. Bogusława Sadlika.

POZNAŃ LAB Instytut Medycyny Praktycznej jest zarejestrowany w Wielkopolskiej Izbie Lekarskiej jako podmiot prowadzący kształcenie podyplomowe lekarzy i lekarzy dentystów i jest upoważniony do przyznawania punktów edukacyjnych.

Paź 2019
Paź 18

Endoprotezoplastyka pierwotna stawu kolanowego

Kurs z wykorzystaniem nieutrwalonych preparatów anatomicznych. Partnerem medycznym kursu jest firma Braun. Agenda Prowadzący Rejestracja Informacje Mapa   Piątek, 18...

Paź 2019
Paź 23

PTArtro Congress Cadaver Precourse: Zaawansowane techniki artroskopii kolana

Warsztaty praktyczne na nieutrwalonych preparatach ludzkich. Kurs odbędzie się w Bytomiu przy okazji Kongresu PTArtro Agenda Prowadzący Rejestracja Informacje Mapa  ...

Lis 2019
Lis 04

Dostępy w złamaniach miednicy

Kurs z dziedziny ortopedii i traumatologii skierowany jest do osób chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu dostępów w złamaniach miednicy....

Lis 2019
Lis 06

Artroskopia stawu kolanowego. Naprawa łąkotek i ubytków kostnych

Warsztaty praktyczne na nieutrwalonych preparatach ludzkich. Partnerem medycznym kursu jest firma Arthrex. Agenda Prowadzący Rejestracja Informacje Mapa   Dzień 1, środa...

Lis 2019
Lis 21

PTArtro Focus Meeting: Zaawansowane techniki naprawy łąkotek „save the meniscus” i rekonstrukcji chrząstki stawowej

Warsztaty praktyczne na nieutrwalonych preparatach ludzkich. Agenda Prowadzący Rejestracja Informacje Mapa   Dzień 1 - czwartek, 21 listopada 2019 Rejestracja...