Otwarcie kursu. Omówienie programu oraz zasad pracy na cadaverach
Moduł I – warsztaty na ludzkich preparatach nieutrwalonych
·Zmiany zwyrodnieniowe stawu DIP - artrodeza DIP śruba ·Zmiany zwyrodnieniowe stawu PIP - endoprotezoplastyka PIP
Moduł II – warsztaty na ludzkich preparatach nieutrwalonych
·Zmiany zwyrodnieniowe stawu CMC - endoprotezoplastyka CMC ·Osteotomia skracająca kości łokciowej
Moduł III – warsztaty na ludzkich preparatach nieutrwalonych
·Zmiany zwyrodnieniowe nadgarstka - artrodeza ·Zmiany zwyrodnieniowe nadgarstka – endoprotezoplastyka nadgarstka
Zakończenie, wręczenie certyfikatów
Prof. dr hab. n. med. Paweł Reichert
dr n. med. Mariusz Bonczar
dr n. med. Piotr Czarnecki
Zawodowo oraz naukowo szczególnie interesuje się schorzeniami kończyny górnej ...
Czytaj wiecej
Zawodowo oraz naukowo szczególnie interesuje się schorzeniami kończyny górnej w tym naprawą nerwów, artroskopią stawów kończyny górnej, wadami wrodzonymi, leczeniem rekonstrukcyjnym skutków urazów.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki, Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia, Federacji Europejskiej Towarzystw Chirurgii Ręki (FESSH) oraz Federacji Światowej Towarzystw Chirurgii Ręki (IFSSH).
Od 2017 roku reprezentuje Polskie Towarzystwo Chirurgii Ręki jako National Delgate, członek Hand Trauma Committee i Hand Trauma Prevention (FESSH).
W tym samym okresie został zaproszony do FESSH Examination Committee jako egzaminator międzynarodowy z chirurgii ręki.
dr n. med. Maciej Dejnek
Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Częś...
Czytaj wiecej
Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Część studiów zrealizował w ramach programu LLP/Erasmus na 2nd Faculty of Medicine, Charles University in Prague. Sześcioletnie szkolenie specjalizacyjne odbył w Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Na co dzień pracuje jako starszy asystent w Klinice Ortopedii, Traumatologii Narządu Ruchu i Chirurgii Ręki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, skupiając się głównie na operacyjnym leczeniu przewlekłych i ostrych uszkodzeń w obrębie kończyny górnej.
Tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w 2023 roku, broniąc pracę doktorską dotyczącą klinicznych i laboratoryjnych aspektów leczenia przewlekłych zmian przeciążeniowych w obrębie przyczepów mięśniowych do kości, takich jak np. „łokieć tenisisty,” przy użyciu autologicznego osocza bogatopłytkowego (PRP). Jest autorem oraz współautorem licznych publikacji naukowych dotyczących leczenia uszkodzeń narządu ruchu.
Jest członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki, w którym od 2022 roku pełni funkcję Sekretarza. Jest również aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, będąc jednocześnie członkiem zarządu Oddziału Dolnośląskiego Towarzystwa.
dr n. med. Ireneusz Walaszek
Dr n. med. Ireneusz Walaszek jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Pomorskiej ...
Czytaj wiecej
Dr n. med. Ireneusz Walaszek jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie – ukończył uczelnię z wyróżnieniem, otrzymując tytuł lekarza medycyny. W 2003 roku przedstawił komisji egzaminacyjnej PAM swoją rozprawę doktorską, uzyskując dzięki temu tytuł naukowy doktora nauk medycznych. Dwa lata później złożył egzamin w Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi, stając się specjalistą I stopnia w dziedzinie chirurgii ogólnej. Od 1999 współpracuje z zespołem prof. dra hab. Andrzeja Żyluka w Klinice Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Ręki Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.
Jest członkiem Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie. Pełni również zaszczytną funkcję Sekretarza Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki. W 2006 roku nawiązał współpracę z wyspecjalizowaną kliniką Dom Lekarski, w której pracuje do chwili obecnej. Gwarancją wysokiej jakości wykonywanych przez niego operacji jest dotychczasowe doświadczenie zawodowe lekarza, zdobyte podczas pracy w Klinice Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Ręki PAM oraz ukończenie wielu kursów doskonalących.
Opłata za uczestnictwo: 3 800,00 zł
Przy jednym preparacie pracuje 2 uczestników
Miejsce szkolenia: Centrum Symulacji Medycznej we Wrocławiu
Istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie ze środków unijnych do 80% kosztu uczestnictwa, w zależności od województwa. Osoby zainteresowane uzyskaniem dofinansowania zapraszamy do pobrania instrukcji opisującej krok po kroku jak ubiegać się o dofinansowanie.
POBIERZ INSTRUKCJĘ
W razie pytań pozostajemy do dyspozycji: Weronika Napierała,
tel. +48 787536888
Dofinansowanie, składanie wniosków*:
Informacje: dofinansowania@medicalsynergies.pl tel. +48 786633683
*usługa płatna, świadczona przez zewnętrzną firmę
W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu:
- do 30 dni przed terminem szkolenia - Organizator zwraca 100% wniesionej opłaty za kurs,
- poniżej 30 dni, ale nie później niż 14 dni do terminu szkolenia Organizator zwraca 50% wniesionej opłaty za kurs,
- poniżej 14 dni przed terminem szkolenia - Uczestnikowi nie przysługuje zwrot wniesionej opłaty.
Rezygnację należy zgłosić mailowo pod adresem: biuro@poznanlab.pl
