Dzień I – sobota, 7 grudnia 2024
Rozpoczęcie kursu, powitanie uczestników. Omówienie zasad pracy na preparatach anatomicznych
Panel wykładowy cz. 1 – Chirurgia otwarta
• Anatomia tętnic kończyny dolnej – A.Ziółkowska • Angiosomy stopy i kostki oraz implikacje kliniczne dla ratowania kończyn: rekonstrukcja, nacięcia i rewaskularyzacja • Ultra-distal bypass - kiedy i jak wykonać pomost dystalny? • Wybór materiału do pomostowania w przypadku pomostowania tętnic kończyn dolnych • Zastosowanie Valvulotomu (LeMaitre) - urządzenia do przecinania zastawek żylnych podczas zabiegów naczyniowych
Panel wykładowy cz. 2
• Najlepsze leczenie wewnątrznaczyniowe vs. najlepsze leczenie chirurgiczne u pacjentów z krytycznym niedokrwieniem kończyn (BEST-CLI) • Wielofunkcyjny cewnik obwodowy do interwencji naczyniowych - Oscar® • Wewnątrznaczyniowy pomost wskazania i wyniki • Wewnątrznaczyniowa ultrasonografia IVUS – Philips - sama angiografia nie wystarczy • Andeksanet alfa – wyczekiwane swoiste antidotum w krwawieniach -spowodowanych przez ksabany - działanie inhibitorów czynnika krzepnięcia Xa.
Dzień II – niedziela, 8 grudnia 2024
Warsztaty praktyczne na ludzkich preparatach nieutrwalonych cz. 1
Moduł endowaskularny
Warsztaty praktyczne na ludzkich preparatach nieutrwalonych cz. 2
Moduł chirurgiczny
Zakończenie kursu, dyskusja, wręczenie certyfikatów.
prof. dr hab. n. med. Grzegorz Oszkinis
Prof. dr hab. med. Grzegorz Oszkinis- lekarz, specjalista chirurgii ogólnej, s...
Czytaj wiecej
Prof. dr hab. med. Grzegorz Oszkinis- lekarz, specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii naczyniowej, angiolog, nauczyciel akademicki, kierownik II Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń;
2008 – 2016 prorektor UM W Poznaniu ds. klinicznych i kształcenia podyplomowego;
od 2008 dyrektor Centrum Kształcenia w Języku Angielskim;
2002 – 2008 prodziekan Wydziału Lekarskiego II;
od 2006 konsultant wojewódzki w zakresie chirurgii naczyń;
2014 – 2016 prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyń;
Naukowo zajmuje się patologią tętniaków aorty piersiowej i brzusznej w zakresie badań morfologicznych, genetycznych i biomechanicznych, zastosowaniem angiogenowej terapii u chorych z przewlekłym niedokrwieniem kończyn, zastosowaniem przeszczepów allogenicznych u chorych z zakażeniem protez naczyniowych, endowaskularnym leczeniem chorób naczyń obwodowych, patofizjologią przewlekłej niewydolności żylnej i leczeniem ran przewlekłych.
prof. dr hab. n. med. Piotr Kasprzak
Polski chirurg naczyniowy, profesor nauk medycznych, doktor honoris causa trze...
Czytaj wiecej
Polski chirurg naczyniowy, profesor nauk medycznych, doktor honoris causa trzech uczelni medycznych w Polsce.
Od 1995 roku pracował początkowo jako kierownik Chirurgii Naczyniowej Kliniki i Polikliniki Chirurgii, w latach 2015–2017 jako kierownik samodzielnego Oddziału Chirurgii Naczyniowej, a obecnie jako starszy specjalista tego oddziału, na Uniwersytecie w Ratyzbonie (Niemcy). Na podstawie rozprawy habilitacyjnej pt. Kliniczne i eksperymentalne podejścia w terapii arteriosklerotycznych procesów niedrożności światła tętnic nadaortalnych Rada Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu w Ratyzbonie, na posiedzeniu w dniu 18 kwietnia 2013 roku, zatwierdziła habilitację dr n. med. Piotra Kasprzaka w dyscyplinie: medycyna, specjalności: chirurgia oraz nadała tytuł docenta nieetatowego.
W dniu 19 listopada 2014 roku kandydatowi na podstawie działalności naukowej i dydaktycznej został nadany tytuł profesora nadzwyczajnego na Uniwersytecie w Ratyzbonie.
W 1977 roku uzyskał specjalizację I stopnia, a w 1982 II stopnia w zakresie chirurgii w Polsce. W 1985 roku uzyskał specjalizację z chirurgii, a w 1986 zdał egzamin z chirurgii naczyniowej w Bawarskiej Izbie Lekarskiej w Monachium. W 2012 roku uzyskał kwalifikację chirurga endowaskularnego i specjalisty leczenia wewnątrznaczyniowego Niemieckiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej.
W latach 2011–2017 był członkiem Komitetu Wykonawczego i skarbnikiem europejskiego towarzystwa ESCVS (European Society for Cardiovascular and Endovascular Surgery), a także zorganizował w roku 2013 kongres w Ratyzbonie.
11 maja 2020 uzyskał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu.
Trzykrotnie uhonorowany doktorem honoris causa:
Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (18 czerwca 2019)
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (24 września 2019)
Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (4 października 2023)
dr hab. n. med. Agnieszka Ziółkowska, prof. UZ
Jest absolwentką kierunku lekarskiego Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medy...
Czytaj wiecej
Jest absolwentką kierunku lekarskiego Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W 2004 r. uzyskała stopnień doktora nauk medycznych, a w 2014 r. stopień doktora habilitowanego nauk medycznych na Wydziale Lekarskim II Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Jest beneficjentką programu stypendialnego START Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców oraz kilkakrotnie nagród naukowych JM Rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Jej zainteresowania badawcze obejmują: mechanizmy regulacji czynności narządów dokrewnych, w tym głównie osi stresowej podwzgórze-przysadka-nadnercze; mechanizmy regulacji homeostazy energetycznej organizmu; potencjał dokrewny komórek tkanki łącznej, w tym głównie kości; a ostatnio także mechanizmy oddziaływania czynników fizycznych na czynność komórek w warunkach in vitro i symulację warunków przestrzeni kosmicznej w hodowli komórkowej. Jest współautorem ponad 70 oryginalnych prac badawczych oraz ponad 40 wystąpień na konferencjach krajowych i zagranicznych.
Od 2005 r. prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu nauk morfologicznych dla studentów kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego. Specjalizuje się w histologii i anatomii prawidłowej człowieka, jak również rozwoju prenatalnym i etiologii wad rozwojowych.
Od 2015 r. jest kierownikiem Zakładu (obecnie Katedry) Anatomii i Histologii Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. W latach 2016-2019 pełniła funkcję prodziekana ds. nauki tego Wydziału.
dr n. med. Ewa Święcka
Dr n. med. Ewa Święcka - spec. chirurgii naczyniowej, endowaskularnej, flebolo...
Czytaj wiecej
Dr n. med. Ewa Święcka - spec. chirurgii naczyniowej, endowaskularnej, flebologii i limfologii. Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku, po ukończeniu studiów wyemigrowała do Niemiec, gdzie ukończyła chirurgię naczyniową z podspecjalizacjami. Doktorat w temacie chirurgii naczyń szyjnych po udarach mózgu i leczeniu trombolitycznym ukończyła w 2021. Po 20 latach doświadczenia klinicznego, od początku 2024 pracuje we własnym Centrum Chirurgii Naczyniowej Düsseldorf, Niemcy.
dr n. med. Bartosz Paśnik
Jest chirurgiem pracującym w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Uniwersy...
Czytaj wiecej
Jest chirurgiem pracującym w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.
W latach 2012-2018 pracował jako chirurg w województwie zachodniopomorskim w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej szpitala w Szczecinku. Od 2018 pracuje w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu
W 2018 roku obronił rozprawę doktorską na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie uzyskując tytuł doktora nauk medycznych.
Rok później otrzymał tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii ogólnej. Obecnie jest w trakcie kolejnej specjalizacji z zakresu chirurgii naczyniowej. Od 2020 roku pracuje jako wykładowca na kierunku lekarskim Uniwersytetu Opolskiego.
Regularna opłata za uczestnictwo: 6 000 zł*
*Cena zawiera zakwaterowanie w hotelu Edison oraz udział w kolacji
Szkolenie wyłącznie dla lekarzy z PWZ. Przy jednym preparacie kończyny dolnej pracuje dwóch uczestników.
Partnerzy medyczni (kolejność alfabetyczna):
Istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie ze środków unijnych do 80% kosztu uczestnictwa, w zależności od województwa. Osoby zainteresowane uzyskaniem dofinansowania zapraszamy do pobrania instrukcji opisującej krok po kroku jak ubiegać się o dofinansowanie.
POBIERZ INSTRUKCJĘ
W razie pytań pozostajemy do dyspozycji: Weronika Napierała, tel. 787 536 888
Dofinansowanie, składanie wniosków*: Informacje: dofinansowania@medicalsynergies.pl tel. 888 818 480
*usługa płatna, świadczona przez zewnętrzną firmę
W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu:
- do 30 dni przed terminem szkolenia - Organizator zwraca 100% wniesionej opłaty za kurs,
- poniżej 30 dni, ale nie później niż 14 dni do terminu szkolenia Organizator zwraca 50% wniesionej opłaty za kurs,
- poniżej 14 dni przed terminem szkolenia - Uczestnikowi nie przysługuje zwrot wniesionej opłaty.
Rezygnację należy zgłosić mailowo pod adresem: biuro@poznanlab.pl